Appenzellský, Entlebušský a Velký švýcarský salašnický pes Appenzeller, Entlebucher und den Großen Schweizer Sennenhund

O nás

v dolní části je galerie
Novaboon Paradise - chráněná chovatelská stanice
Ivana, Jan, syn Luboš a "holky" AS Bruky / Babette 10.5 r - veteránka, AS Heidi 8.5 r - veteránka, kluk AS Amon 5 r ( žije u švagrové), ES Qinka / Qui Non 5 r a GS Winý / Werena 4.5 r.
Do "švýcarů" jsme se zamilovali v roce 1998, kdy jsme si po pečlivém hledání v atlase psů přivezli ze Slovenska ( tehdy ještě do panelového domu ) od Maďarských hranic první apličku Babette .
Po předchozí zkušenosti s jinými plemeny, ( pitbulteriér Jackie a velšteriér - obě fenky) nás uchvátila jak její krása, tak především povaha! Vysoká inteligence a velká vstřícnost při učení. Rychle zvládla základní povely a v bytě nezpůsobovala škodu.
Touha po dalším "švýcarovi" narostla po návštěvě první výstavy a to klubové. To vám byla ale KRÁSA!! Tolik stejně zbarvených jedinců.
V lednu roku 2000 jsme si přivezli druhou APZ Heidi a brzy po té se odstěhovali do Březence. Do rodinného domku s velkou zahradou.
V roce 2003 se k nám nastěhovala první entlička Qui Non . A jelikož apličky byli již dospělé, rozhodli jsme se pořídit Qince kamarádku, Velkého švýcarského psa Werenu.
Naše "holky" jsou členy rodiny, žíjí s námi v domě. A náš Amon Novaboon Paradise , (syn Babette a Qirse) žije s mojí nejlepší ( jedinou) švagrovou Klárkou v Liberci. Odchov štěňat je též v domě s celodenní péčí.

 
Appenzellský salašnický pes, Entlebušský salašnický pes, Velký švýcarský salašnický pes